Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Hybrydowy Inwerter solarny off-grid

0
Hybrydowy Inwerter solarny off-grid

Jaki inwerter solarny wybrać do zestawu fotowoltaicznego

Inwerter solarny to urządzenie niezbędne do prawidłowego działania instalacji fotowoltaicznej. Jest on odpowiedzialny za przekształcanie energii słonecznej w elektryczną, którą można używać do oświetlenia lub innych celów.

 

Jest kilka zasad, którymi powinieneś kierować się przy wyborze rodzaju i wielkości zestawu fotowoltaicznego. Jeśli nie chcesz oddawać 20% energii z paneli solarnych zakładowi energetycznemu, wybierz falownik typu off-grid lub hybrydowy inwerter solarny.

 

Inwerter off-grid działa zupełnie niezależnie. Najczęściej jest wykorzystywany w instalacjach z utrudnionym lub niemożliwym dostępem do sieci energetycznej. Hybrydowy inwerter solarny umożliwia produkcję i magazynowanie w akumulatorach energii. Może on jednocześnie współdziałać z siecią energetyczną. Plusem takiego systemu jest ciągłość zasilania, nawet przy braku napięcia z sieci. Użytkownicy systemów on-grid takiego komfortu nie mają. Brak dostaw energii oznacza brak prądu w gniazdku, pomimo posiadania własnych paneli fotowoltaicznych. Więcej wiadomości o inwerterach znajdziesz na naszym blogu.

Jak działa inwerter solarny w systemach off-grid

Inwerter solarny jest kluczowym elementem w systemie off-grid, ponieważ musi on pracować zarówno z panelami słonecznymi, jak i akumulatorami. Wybierając inwerter, pamiętaj, aby był on dobrany do mocy całego systemu.

 

Inwerter solarny przetwarza napięcie stałe z paneli lub z akumulatora na napięcie zmienne, niezbędne do zasilania urządzeń 230 V. Zadaniem akumulatora w instalacji off-grid jest dostarczanie prądu, kiedy brakuje promieni słonecznych. Inwerter steruje pracę paneli fotowoltaicznych w taki sposób, aby wydobyć z nich jak najwięcej energii do ładowania akumulatora i zasilania instalacji.

 

Kiedy słońce świeci, inwerter wykorzystuje energię elektryczną do ładowania akumulatora. Kiedy słońce nie świeci, inwerter przełącza się na zasilanie z akumulatora. Dzięki temu możesz korzystać z energii elektrycznej nawet wtedy, gdy nie ma dostępu do sieci energetycznej.

 

Hybrydowy inwerter solarny to kolejny krok w stronę komfortu użytkowania zestawu fotowoltaicznego. Kiedy panele nie dostarczają prądu, a akumulator jest rozładowany, inwerter hybrydowy przełącza się na zasilanie z sieci energetycznej. Zapewnia to ciągłość dostaw prądu do domowych urządzeń elektrycznych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl