Opcje przeglądania

Opcje przeglądania

Cena
  • od
    do

Balanser ładowania akumulatorów to urządzenie stosowane w systemach z wieloma akumulatorami. Szeregowe połączenie co najmniej dwóch akumulatorów, nawet tego samego producenta, ale o różnym stanie zużycia to proszenie się o kłopoty. Prędzej, czy później dojdzie do zasiarczenia płyt w jednym z nich, oraz nadmiernego gazowania w drugim. W efekcie konieczna będzie szybka wymiana obu akumulatorów.

Balansery ładowania akumulatorów

Do czego służy balanser ładowania akumulatorów

W akumulatorach połączonych szeregowo napięcie może mieć różne wartości. Powodem takiego stanu może być inne stężenie elektrolitu lub jego temperatura. Takie różnice w kolejnych cyklach rozładowania będą się pogłębiać, prowadząc nawet do uszkodzenia. Balanser akumulatorów ma za zadanie próbkowanie napięcia we współpracujących akumulatorach oraz wyrównywanie poziomu energii między nimi. Uśredniając wartość napięcia dwóch współpracujących akumulatorów, balanser ładowania przesyła nadwyżkę energii z akumulatora o wyższym napięciu do tego o napięciu niższym. Balanser kontroluje akumulatory w sposób ciągły – zarówno podczas ich ładowania, jak i wydatku energii na zasilanie podłączonych odbiorników.

Gdzie zastosować balanser ładowania akumulatorów

Balanser do akumulatorów stosuje się do połączenia kilku akumulatorów w jeden bank energii. Podstawową jednostką banku energii są dwa akumulatory połączone szeregowo za pośrednictwem balansera ładowania. Dodając kolejny akumulator do zestawu musimy pamiętać o podłączeniu go za pośrednictwem następnego balansera ładowania. W ten sposób otrzymujemy bank energii o napięciu roboczym 24, 36 lub 48 V. Pojemność połączonych akumulatorów się nie zmienia. W naszej ofercie znajdziesz m.in. balansery do akumulatorów 24V i 48V, a także pozostałe, jak:

  • balanser ładowania BL 5 zastosujesz z akumulatorami o pojemności do 100 Ah;

  • balanser ładowania BL 10 współpracuje z akumulatorami o większej pojemności.

  • VOLT BALANSER AKU PROTECT 24V do akumulatorów 24V;

  • VOLT BALANSER AKU PROTECT 48V do akumulatorów 48V.

Balansery ładowania z powodzeniem możesz zastosować do połączenia szeregowego akumulatorów AGM lub żelowych.

Dlaczego potrzebujesz balansera ładowania

Zadaniem balansera ładowania jest utrzymania w banku energii prądu o takich samych parametrach. Ma to pozytywny wpływ na komfort pracy akumulatorów oraz ich żywotność. Przy dużych różnicach naładowania akumulatorów prąd zawsze będzie kierowany do akumulatora o niższym napięciu. Stosując balanser ładowania chronisz swoje akumulatory zarówno przed skutkami przeładowania jak i nierównomiernego rozładowania.

W miarę potrzeb możesz dowolnie powiększać swój bank energii, nie martwiąc się o kondycję pojedynczych akumulatorów. Kontrolą i sterowaniem przepływu prądu między akumulatorami zajmie się za Ciebie balanser ładowania. Tobie pozostaje wybór niezbędnych elementów systemu zasilania, więc nie zwlekaj i zacznij zapełniać swój koszyk! Odwiedź nasz sklep z fotowoltaiką i sprawdź pozostałe produkty, znajdziesz tu m.in. falowniki do fotowoltaiki, regulatory solarne, panele fotowoltaiczne, przenośne stacje zasilania. Sprawdź, jakie korzyści mogą przynieść Ci nowoczesne rozwiązania, takie jak fotowoltaika do domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl