Opcje przeglądania

Opcje przeglądania

Cena
  • od
    do

Inwerter solarny zwany inaczej falownikiem fotowoltaicznym stanowi najważniejszą część systemu do pozyskiwania energii odnawialnej z paneli fotowoltaicznych. Konstrukcyjnie jest to przetwornica DC/AC, ale wyposażona w kilka dodatkowych i niezwykle pomocnych funkcji.

Falownik do fotowoltaiki to urządzenie odpowiadające za przetwarzanie prądu stałego produkowanego przez panele fotowoltaiczne na prąd zmienny odpowiedni do zasilania urządzeń domowych. Właściwy dobór inwertera solarnego do pozostałych elementów systemu, zwłaszcza paneli fotowoltaicznych, pozwoli na efektywne pozyskiwanie energii elektrycznej.

Falowniki do fotowoltaiki

AZO Digital Hybrydowy Inwerter solarny Off-Grid ESB 6kW-24 AZO Digital Hybrydowy Inwerter solarny Off-Grid ESB 6kW-24
Producent: AZO Digital
Cena:

2 499,00 zł

Cena regularna: 2 692,99 zł

Najniższa cena: 2 692,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Sofar Falownik 5,5KTL-X Sofar Falownik 5,5KTL-X
Producent: SOFAR SOLAR
Cena:

4 234,99 zł

szt.
zobacz więcej

Funkcja inwertera solarnego

Ważną funkcją przetwornicy solarnej jest optymalizacja pracy zestawu poprzez moduł MPPT. Jest to układ pozwalający zwiększyć produkcję energii nawet o kilkanaście procent. Panel solarny przetwornica monitoruje i określa punkt mocy maksymalnej paneli fotowoltaicznych i dopasowuje do niego swoje działanie. Pozwala to na efektywne pozyskiwanie energii nawet z częściowo przesłoniętych paneli.

Falownik pozwala na bieżąco monitorować parametry zestawu solarnego zarówno na wejściu jak i na wyjściu z systemu. Napięcie, temperatura paneli, temperatura przetwornicy do paneli solarnych, natężenie prądu, jego częstotliwość, czy wytwarzana moc prezentowana jest na panelu kontrolnym inwertera lub za pomocą aplikacji na ekranie smartfona. To ostatnie rozwiązanie pozwala na zdalną obsługę całego systemu solarnego. Wszystkie dane zbierane przez falowniki fotowoltaiczne są przechowywane i prezentowane na życzenie użytkownika na dedykowanych stronach internetowych.

Jaki inwerter do instalacji fotowoltaicznej

Możliwości podziału inwerterów jest kilka. Jeden ze sposobów podziału dotyczy możliwości podłączenia falowników do fotowoltaiki do sieci energetycznej. Do tej grupy zaliczamy systemy on-grid:

  • inwertery szeregowe,
  • mikroinwertery,
  • inwertery z optymalizatorami.

Do kategorii niewymagającej podłączenia do sieci energetycznej należy:

  • inwerter wyspowy – są to układy autonomiczne, niemające możliwości wysłania nadprodukcji energii do sieci, tak zwane of-grid,
  • inwerter solarny hybrydowy – ma możliwość współpracy z siecią energetyczną. W przypadku jej awarii hybrydowy inwerter solarny podtrzymuje zasilanie domu z własnego banku energii.

W naszej ofercie znajdziesz mikroinwertery pozwalające na obsługę do 4 paneli fotowoltaicznych jednocześnie oraz inwertery hybrydowe o mocy do 15 kW. Zamówisz u nas m.in. inwerter hybrydowy 48 V czy inwerter solarny 24 V.

Wszystkie nasze modele to urządzenia jednofazowe. Falownik trójfazowy stosowany jest w dużych instalacjach o większym zapotrzebowaniu mocy w obiektach takich jak: pensjonaty, hotele, urzędy, ośrodki wypoczynkowe.

Wybudowanie instalacji fotowoltaicznej często podyktowane jest potencjalnymi korzyściami ekonomicznymi oraz dbałością o środowisko. Są jednak sytuacje kiedy zakup zestawu solarnego jest jedyną alternatywą. Domki letniskowe położone w znacznej odległości od linii energetycznej są tutaj najlepszym przykładem. Nie trzeba jednak tak ekstremalnych sytuacji. Posiadacze systemów on-grid podłączonych do sieci energetycznej w razie jej awarii również będą pozbawieni prądu. Pełną niezależność daje wyłącznie systemu off-grid lub hybrydowego wyposażonego we własne banki energii.

Jeśli rozważyłeś już wszystkie za i przeciw prezentowanych modeli inwerterów solarnych, czas na decyzje i zakup jednego z nich. A jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek, jaki inwerter wybrać, skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się pod wybranym przez Ciebie modelem. Oddzwonimy!

Nasz sklep z fotowoltaiką w ofercie posiada także inne rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii, które są skierowane na zwiększenie efektywności i wydajności systemów solarnych. Oferujemy m.in. balansery akumulatorów, regulatory solarne i przenośne stacje zasilania. Zamów fotowoltaikę do domu już dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl