Opcje przeglądania

Opcje przeglądania

Cena
  • od
    do

Przetwornica napięcia jest niezwykle przydatna, zwłaszcza w samochodach, gdzie można ją podłączyć do instalacji elektrycznej prądu stałego o napięciu 12 V, najczęściej za pośrednictwem gniazda zapalniczki. Dzięki zmianie charakterystyki prądowej, przetwornice napięcia umożliwiają podłączenie urządzeń elektrycznych, które do prawidłowego działania wymagają napięcia przemiennego 230 V. Dzięki temu możesz korzystać z różnych urządzeń elektronicznych w samochodzie, takich jak ładowarki, laptopy, telewizory czy inne urządzenia o napięciu 230 V.

W naszym sklepie oferujemy tylko sprawdzone i niezawodne urządzenia od renomowanych producentów, takich jak VOLT POLSKA, AZO DIGITAL, GreeCell

Przetwornice napięcia prądu

Przetwornica napięcia od Solar13

Każdego dnia używasz nie jednej, lecz kilku z nich. Bez niej nie byłoby możliwe funkcjonowanie większości urządzeń elektrycznych w naszym otoczeniu. Szczególnie boleśnie odczuwamy jej brak w czasie długiej podróży, biwaku z dala od cywilizacji lub podczas przerwy w dostawie energii elektrycznej. Zapoznaj się z szeroką ofertą przetwornic napięcia w naszym sklepie i wybierz model odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Co to jest przetwornica napięcia prądu

Przetwornica napięcia prądu, zwana również konwerterem lub falownikiem to najbardziej popularna nazwa urządzenia, którego zadaniem jest dostosowanie parametrów prądu do potrzeb odbiornika. Nie chodzi tylko o zmianę napięcia, czy charakterystyki prądu. Konwersji ulega również jego natężenie i częstotliwość. Nowoczesna przetwornica to skomplikowane urządzenie, przy konstrukcji którego zadbano przede wszystkim o komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. Każdy z naszych modeli przetwornic posiada liczne zabezpieczenia: przeciążeniowe, zwarciowe i termiczne. Modele zasilane napięciem stałym 12 VDC z akumulatora posiadają dodatkowo zabezpieczenie przed skrajnymi napięciami oraz głębokim rozładowaniem akumulatora.

Najbardziej popularne rodzaje przetwornic w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziesz prawie wszystkie rodzaje przetwornic:

  • DC/AC- najbardziej popularne przetwornice przekształcające prąd stały 12 V lub 24 V na prąd zmienny 230 V;

  • DC/DC- są niezbędne w samochodach ciężarowych i autobusach do obniżenia napięcia z 24 V na 12 V do zasilania urządzeń takich jak odbiorniki GPS, radia CB itp;

  • AC/AC- prawie ¼ krajów na świecie używa prądu o napięciu 100-127 V. Konwertery z naszej oferty pozwolą obniżyć napięcie z 230 V do 110 V lub podnieść napięcie 110 V do wartości 230 V, stosownie do potrzeb.

Jak dobrać przetwornicę do własnych potrzeb i możliwości akumulatora

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej popularnym rodzajem są przetwornice samochodowe (np. przetwornica tir 24 V). Pomimo swojej nazwy, wykorzystywane są nie tylko w samochodach. Z powodzeniem sprawdzą się również w innych zastosowaniach. Znajdziesz tu modele zasilane napięciem zarówno 12 V jak i 24 V. Główna linia podziału to charakterystyka wytwarzanego prądu. Prostszy w budowie i tańszy model z modyfikowanym sinusem możesz zastosować do zasilania urządzeń o mniejszych wymaganiach, takich jak zasilacze, ładowarki, klasyczne oświetlenie, czy telewizory. Takie właśnie modele będą najbardziej odpowiednie do stosowania w podróży.

Z kolei przetwornicę z czystym sinusem zastosujesz wszędzie tam, gdzie wymagany jest prąd o charakterystyce takiej samej jak w gniazdku domowej sieci elektrycznej. Posłuży ona do zasilania klimatyzatora, lodówki, oświetlenia LED lub dowolnego urządzenia z silnikiem indukcyjnym.

Jak wybrać moc przetwornicy?

Wybierając przetwornicę, pamiętaj również o zależności jej mocy od źródła zasilania. Producenci podają moc ciągłą oraz moc chwilową, które jest zazwyczaj dwa razy większa. Korzystając z przetwornicy w sposób ciągły, musisz pamiętać, aby nie przekraczać 85% mocy chwilowej. Stosując prostą zasadę: 1 W mocy przetwornicy = 10 Ah pojemności akumulatora będziesz mógł zasilić przetwornicę przez około 1 godzinę, a pozostawiony margines uchroni Cię przed zbyt głębokim rozładowaniem akumulatora.

Teraz masz już niezbędną wiedzę na temat różnego rodzaju przetwornic. W razie potrzeby nasz sklep z fotowoltaiką Solar13 służy radą i dodatkowymi wskazówkami. Nie zwlekaj więc z wyborem modelu, który będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania. Więcej informacji znajdziesz w zakładkach:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl